مشاوره رایگان و تخصصی با کلینیک دکتر مهدی شمشیر : 09190606747 - 33474004 - 26311864 
دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال ازجمله شاخه های رشته دندانپزشکی است که شامل درمان انواع پوسیدگی های دندان کودکان و دندان های شیری آنان است. با شروع رشد دندان در نوزادان، آنها نیز می توانند در معرض خطر بیماریهای دندانی مانند پوسیده شدن، لق شدن و دیگر مشکلات مربوط به دندان قرار گیرند.
با رسیدن به سنی که تمام منبع غذایی آنان از طریق مواد خوراکی تامین می شود، دشواری در جویدن با دندانهای پوسیده ناشی از مشکلات مختلف دغدغه اصلی بیشتر پدران و مادران است.
 

دندانپزشکی تخصصی اطفال

دندانپزشک اطفال

دندانپزشک اطفال دندانپزشکی است که پس از اتمام تحصیلات دانشکده پزشکی، به مدت دو تا سه سال آموزش ویژه مربوط به سلامت دهان و دندان کودکان از نوزادی تا نوجوانی را می گذرانند.
تحقیقات نشان میدهد که بهداشت دهان پایین در بچه ها باعث عملکرد درسی ضعیف و همچنین روابط اجتماعی ضعیف خواهد شد. بنابراین تقویت دندان ها، عادت های غذایی سالم و بهداشت دهان ازجمله توصیه ها و پیشنهادات اصلی دندانپزشک اطفال به والدین است.
از زمان رویش اولین دندانهای شیری (6 ماهگی) تا زمان افتادن آخرین دندان شیری (12 سالگی) بایستی کودکان هر 6 ماه یکبار توسط دندانپزشک معاینه شوند و مراحل افتادن دندانهای شیری و رویش دندانهای دائمی جایگزین آنها و سلامت دندانها مورد بررسی قرار گیرند.

خدمات تخصصی دندانپزشکی اطفال

شیار بندی دندان (Fissure Silant)

داوری مخصوص شیار بندی دندان داخل شیارهای عمیق اولین کرسی های دائمی قرار میگیرد تا مانع پوسیده نشدن آنها شود. این اقدام پیشگیرانه نیاز به تراش دندان و تزریق بی حسی ندارد و اغلب برای هر دندان حدود 5 دقیقه زمان می برد.
اطلاعات بیشتر

فلوراید تراپی

ژل حاوی فلوراید با غلظت بالا داخل یک قالب مخصوص قرار گرفته و روی دندن ها گذاشته میشود. مدت درمان 5 دقیقه برای هر فک می باشد.
اطلاعات بیشتر

ترمیم دندان شیری

این درمان با آمالگام و کامپوزیت شبیه دندانهای دائمی انجام می شود. زمانیکه یک دندان شیری دچار پوسیدگی شده باشد، بعد از تزریق بی حسی، پوسیدگی ها حذف شده و حفره پر می شود.
اطلاعات بیشتر

دندان درد کودکان

با پیشرفت پوسیدگی ها به تدریج درد شروع می شود. اغلب موارد یک عصب کشی در حد تاج دندان شیری کافیست. کلیه موارد زنده داخل تاج تخلیه می شود و پس از آماده سازی حفره توسط زونالین و روی آن آمالگام پر می شود.
چنانچه درد دندان شیری همراه با تورم و جوش روی لثه باشد، باید عصب کشی کامل تاج و ریشه انجام پذیرد. ریشه دندان شیری توسط ماده ای پر میشود که همزمان با تحلیل ریشه ها، آن ماده هم جذب بدن شود.
اطلاعات بیشتر
 برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می توانید با شماره 02133474004 تماس بگیرید. همچنین میتوانید با پر کردن فرم رزرو آنلاین نسبت به رزرو وقت اقدام کنید. 

خدمات مرتبط:مقالات مرتبط:
ویدئوهای مرتبط:
اطلاعات تماس
از طرق زیر می توانید با ما در تماس باشید:
شماره تماس با کلینک دندانپزشکی دکتر شمشیر برای تعیین وقتشماره مطب 33474004-021
مشاوره رایگان با کلنیک دندانپزشکی دکتر شمشیر021-3386321109190606747 - 26311864
آدرس ایمیل کلینیک دندانپزشکی دکتر شمشیر info@dr-shamshir.com
مشاهده آدرس و نقشه گوگل مطب 
درباره ما

کلینیک دندانپزشکی دکتر شمشیر با کادری مجرب، خود را متعهد به ارائه بهترین مراقبت های بهداشت دهان و دندان به بیماران می داند. تیم کلینیک دکتر شمشیر متشکل از اندودنتیست ها و پریودنتیست ها، دندانپزشکان عمومی، کاردان های بهداشت دهان، پریودنتیست های فک و صورت و جراحان دهان و فک و صورت است.