مشاوره رایگان و تخصصی با کلینیک دکتر مهدی شمشیر : 09194968569 - 33474004 
مقالات پزشکی

مقالات پزشکی

پنجشنبه , ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ ۱۶:۵۲
تیپهای مختلف استخوان جهت تخمین طول ایمپلنت
در طى ۲۷ سال تجربه در مورد دندان پزشكى ايمپلنت شايد بتوان اذعان داشت شايع ترين دغدغه بيماران دندان پزشكى در مورد زمان ترميم و طول مدت بىدندانى اين عزيزان، پس از انجام جراحى كاشت پايه ايمپلنت در فك ميباشد، به همين علت آگاهى و شناخت كمى و كيفى استخوان فك قطعأ مى تواند بيماران گرامى را از اين دغدغه فكرى رهايی دهد.
تعداد بازدید : ۲۵۲
پنجشنبه , ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ ۱۵:۴۷
تاریخچه ایمپلنت و کاشت آن در استخوان در سال ۱۹۶۵ میلادی، Branemark اولین ایمپلنت دندانی نوین را که از تیتانیوم ساخته شده بود در استخوان فک پایین مردی ۳۵ ساله که بر اثر شکاف کام و از دست دادن اکثر دندان‏ های خود قادر به صحبت کردن و غذا خوردن نبود ، کاشت.
توانایی تیتانیوم در ایجاد اتصال محکم با استخوان از سال‏های قبل تر مورد تأیید قرار گرفته بود. Bothe و همکارانش Beaton و Darenport نتایج کاشت تکههای انواع فلزات از جمله تیتانیوم را در استخوان گربه در سال ۱۹۴۰ منتشر کرده بودند.
تعداد بازدید : ۲۵۳
چهارشنبه , ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ ۱۹:۲۷
پالپوکتومی – عصب کشی کامل دندان شیری
به صورت خیلی ساده میتوان گفت در پالپکتومی بخش‌های بیمار و عفونی پالپ تخلیه می‌شود. هدف از این کار نجات دندان است تا نیازی به کشیدن دندان نباشد. عمل پالپکتومی مشابه عصب‌کشی است و معمولاً بخشی از فرآیند عصب‌کشی می‌باشد.
تعداد بازدید : ۳۱۳
دوشنبه , ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ۱۲:۵۶
عوارض پالپوتومی- عصب کشی تاجی دندان شیری کودکان پالپوتومی به روشی در دندانپزشکی اطفال برای حذف بخشی از پالپ دندان گفته می شود. پالپ بافت نرم در داخل تاج و ریشه های دندان است که حاوی رگ های خونی و اعصاب است. در طول پالپوتومی فقط بخشی از بافت از قسمت تاج دندان برداشته می شود. این روش می تواند دندان را نجات دهد و عمر آن را در دهان افزایش دهد اما بدون ریسک هم نیست.
تعداد بازدید : ۴۳۰
شنبه , ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ ۰۹:۲۸
دندان عقل نهفته و عوارض آن
در طول عمر تغییرات بسیاری در حفره دهان رخ می‌دهد. یکی از مهم‌ترین رویدادهای دندانی که معمولاً در بازه سنی ۱۷ تا ۲۱ سالگی اتفاق می‌افتد، درآمدن دندان‌های آسیاب سوم است که به دلیل رویش در سنین بالاتر و دوران بلوغ به دندان عقل معروفند. اگر در دهان فضای کافی برای بیرون آمدن دندان عقل وجود نداشته باشد یا دندان در محل نامناسبی دربیاید، دندان عقل مشکل‌ساز خواهد شد. منظور از دندان عقل نهفته این است که دندان در فک یا زیر لثه گیر افتاده است.
تعداد بازدید : ۶۱۹
مجموع ۱۲ رکورد - در ۳ صفحه
اطلاعات تماس
از طرق زیر می توانید با ما در تماس باشید:
شماره تماس با کلینک دندانپزشکی دکتر شمشیر برای تعیین وقتشماره مطب 33474004-021
مشاوره رایگان با کلنیک دندانپزشکی دکتر شمشیر021-33863211 - 09194968569
آدرس ایمیل کلینیک دندانپزشکی دکتر شمشیر info@dr-shamshir.com
مشاهده آدرس و نقشه گوگل مطب 
درباره ما

کلینیک دندانپزشکی دکتر شمشیر با کادری مجرب، خود را متعهد به ارائه بهترین مراقبت های بهداشت دهان و دندان به بیماران می داند. تیم کلینیک دکتر شمشیر متشکل از اندودنتیست ها و پریودنتیست ها، دندانپزشکان عمومی، کاردان های بهداشت دهان، پریودنتیست های فک و صورت و جراحان دهان و فک و صورت است.