بلیچینگ یا سفید کردن دندان می تواند روشی مؤثر برای اصلاح طرح لبخند و روشن شدن رنگ طبیعی دندان ها بدون برداشتن سطحی از دندان، باشد. این روش نمیتواند تغییر رنگ کاملی ایجاد کند، اما رنگ دندان ها را روشن تر میکند.
کلینیک دندانپزشکی دکتـــــرشمــــشــــیر متخصص سفید کردن دندان ها میباشد. ما درطی سال های گذشته، سفید کردن دندان را از طریق روش های زیادی انجام داده ایم. قطعا ما دانش و تخصص ارائه بهترین نتایج سفید کردن دندان را دارا هستیم.

مراحل سفید کردن دندان

بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان حرفه ای معمول ترین روش سفید کردن دندان است. تیم دندانپزشک می توانند به شما بگویند که بلیچینگ دندان برای شما مناسب است یا خیر. اگر مناسب بود بر چگونگی انجام آن نظارت خواهند داشت. تیم دندانپزشکی، نخست برای محافظت از لثه های شما، ژل یا محافظی لاستیکی بر روی آنها قرار می دهند.
سپس از ماده سفید کننده برای دندان های شما استفاده می کنند، در این کار آنها از پلاستیک شفاف سینی مانند مخصوصی، استفاده می کنند که همانند یک محافظ عمل کرده و دهان در آن قرار می گیرد. «ماده فعال» موجود در این محصول معمولاَ کربامید پراکسید یا هیدروژن پراکسید است. زمانی که عنصر فعال می شکند، اکسیژن وارد مینای دندان می شود و رنگ دندان را روشن تر می کند.

درجه بندی دندانها براساس میزان سفیدی
درجه بندی دندانها براساس میزان سفیدی

مدت زمان ترمیم

کل ترمیم معمولاَ ۳ تا ۴ هفته زمان می برد. در ابتدا، نیاز است که شما ۲ یا ۳ دفعه با پزشک خود ملاقات داشته باشید. تیم دندانپزشکی شما به ساخت یک محافظ دندان نیاز دارند و در اولین جلسه قالب گیری را انجام می دهند.
زمانی که تیم دندانپزشکی شما کار را شروع کرد، شما باید این ترمیم را در منزل نیز ادامه دهید. این به معنای مصرف منظم محصول سفیدکننده طی مدت ۲ تا ۴ هفته، و هر مرتبه به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه، می باشد. با این حال، امروزه محصولات جدیدی وجود دارند که میتوانند برای بیش از ۸ ساعت مورد استفاده قرار گیرند. این بدین معناست که شما می توانید در مدت یک هفته به نتایج رضایت بخشی برسید.

سفید کردن دندان در مطب چقدر زمان می برد؟

پزشک شما برای اطمینان از اینکه دندان های شما مناسب چنین ترمیمی هست یا خیر، باید دندان های شما را بررسی کند. زمانیکه با این ترمیم موافقت شد، ترمیم که تقریباَ ۱ ساعت زمان می برد، آغاز خواهد شد.

هزینه سفید کردن دندان چقدر است؟

هزینه ها با توجه به منطقه و چگونگی انجام کار متغیر است. سفید کردن دندان در مطب یا از طریق لیزر در مقایسه با بلیچینگ حرفه ای گران تر است. پیشنهاد می کنیم که پیش از آغاز هر نوع ترمیمی، برآوردی مکتوب از هزینه ها داشته باشید.

بلیچینگ یا سفید کردن دندان

فهرست مطالب