[vc_row][vc_column][vc_column_text]

جرمگیری دندان شامل جدا کردن پلاک (لایه ی نرم و چسبناک آلوده به باکتری) و جرم می باشد که در طول زمان بر روی دندان ایجاد شده است. دندان های شما دائما در معرض بزاق دهان قرار دارد. این بزاق حاوی کلسیم و سایر مواد می باشد که به تقویت و حفاظت دندان ها کمک می کند. هرچند این مواد برای دندان ها مفید است، اما باعث ایجاد لایه ای از کلسیم روی دندان می شود.
این ماده ی گچی، در نهایت مانند رسوبات آهکی درون لوله یا کتری روی دندان را می پوشاند. معمولاً این ماده همرنگ با دندان است و به عنوان بخشی از دندان اشتباه گرفته می شود. اما در مواردی می تواند به رنگ های قهوه ای تا سیاه نمایان شود.

نشانه های لزوم انجام جرمگیری
نشانه های لزوم انجام جرمگیری

جرم چیست؟

جرم دندان متشکل از رسوباتی است که روی سطح دندان‌ها و لثه تشکیل می‌شود و باعث ایجاد بوی بد دهان شده، رنگ و سلامت دندان‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد مانند سیاهی دندان کودکان که می‌تواند به پوسیدگی دندان و بیماری‌های لثه منجر شود.
چنانچه به جرم یا لایه های گچ مانند، اجازه دهید بر روی دندان تجمع یابند، شرایط مناسب برای رشد باکتری در کنار لثه ها فراهم خواهد شد. هدف از جرمگیری دندان این است که به طور اساسی سطح دندان را صاف و تمیز کنیم تا باکتری ها قادر به چسبیدن به آن ها نباشند و شما بتوانید طی مراقبت های خانگی روزانه ی دندان ها، آنها را به طور موثرتر تمیز نگه دارید.

ببینیم – روش صحیح مسواک زدن– کلینیک دندانپزشکی دکتر شمشیر

دندانپزشکان حرفه ای ما در کلینیک دندانپزشکی دکتـــــرشمــــشــــیر، دندان های شما را جرمگیری کرده و شما را از شر پلاک های دندانی خلاص می کنند. جرمگیری عادی دندان، معمولا دردناک نیست و ما از مواد بی حسی استفاده می کنیم تا شما طی جرمگیری عمیق تر دندان نیز احساس راحتی داشته باشید.

اغلب مراجعین ترجیح می دهند پس از معاینه، جرمگیری دندان هایشان انجام شود. ما در همان روز، خدمات جرمگیری (و حتی جرمگیری عمقی) را به شما ارائه خواهیم داد تا نیازی به مراجعه بیشتر شما به کلینیک نباشد.

هزینه ها

هزینه ها با توجه به روش و مواد استفاده شده تعیین می شوند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

جرمگیری و بروساژ دندان ها

فهرست مطالب