[vc_row][vc_column][vc_column_text]

دندانپزشکان اعتقاد دارند کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان می‌توانند از مزایای ناشی از تقویت مینای دندان در نتیجه استفاده منظم از روش‌های فلورایدتراپی بهره‌مند شوند. فلوراید یک ماده معدنی است که بر اساس مطالعات دندان‌پزشکی انجام شده نقش موثر در درمان و بازگشت تاثیرات نامطلوب ناشی از پوسیدگی دندان دارد. در نتیجه استفاده از فلوراید می‌تواند نقش موثر در کاهش احتمال ایجاد پوسیدگی در دندان‌ها داشته باشد.

متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی دکتـــــرشمــــشــــیر می‌توانند از فلوراید به صورت موضعی به شکل کف یا ژل بر روی دندان‌ها در طول جلسات منظم تمیز کردن دندان‌ها استفاده کنند.

علاوه بر این افراد مختلف می‌توانند از انواع جویدنی فلوراید برای تأمین مواد معدنی لازم جهت پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها استفاده کنند. علاوه بر این، تیم متخصصان این کلینیک می‌توانند بهترین خمیر دندان‌ها و دهان‌شویه‌های حاوی فلوراید را با توجه به شرایط فرد و نیازهای وی برای استفاده معرفی کنند.

فلوراید چیست؟

فلوراید یکی از عناصری است که به صورت طبیعی در غذا و آب وجود دارد. امروزه این ماده به منابع آب آشامیدنی در کشورهای مختلف بطور منظم و کنترل‌شده اضافه شده و به این ترتیب بهبود شگفت‌انگیز سلامت دندان را در بین مردم این کشورها می‌توان مشاهده کرد. علاوه بر این، امکان اضافه کردن فلوراید به خمیردندان و دهان‌شویه‌ها نیز وجود دارد و به این ترتیب با استفاده از این محصولات، فرد می‌تواند از مزایای ناشی از این ماده برای سلامت دندان‌های خود بهره مند شود.

فلورایدتراپی برای چه افرادی مفید است؟

همه افرادی که به دنبال حفاظت و مراقبت بهتر از دندان‌های خود هستند، می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند. با این وجود کودکانی که دچار پوسیدگی شدید در دندان‌های خود شده‌اند یا پوسیدگی دندان آنها ریشه ژنتیک و ارثی دارد، بیشترین بهره‌مندی را از این روش درمانی خواهند داشت. علاوه بر این، با رشد دندان‌های کودک، فلوراید تراپی می‌تواند در حفظ دندان‌های شیری و کمک به در آمدن و رشد دندان‌های دائم نقش موثر داشته باشد.

مراحل فلورایدتراپی

به این منظور از فلوراید به صورت موضعی بر روی دندان‌های کودک پس از تمیز کردن حرفه‌ای دندان‌ها استفاده می‌شود. برای این کار معمولاً ژل یا کف فلوراید بر روی یک قالب شبیه قوس دندان‌ها قرار گرفته و در نهایت قالب در دهان کودک برای چند دقیقه وارد می‌شود تا دندان‌ها زمان کافی برای جذب فلوراید را در اختیار داشته باشند. پس از این کار، از فرد خواسته می‌شود به منظور کمک به جذب بهینه فلوراید، به مدت حداقل 30 دقیقه از خوردن و آشامیدن خودداری نماید. در واقع فلوراید می‌تواند برخی از مشکلات محدود در ناحیه مینا را با جذب کلسیم به دندان درمان کرده و دندان‌های فرد را قوی‌تر نماید. سال‌ها تحقیق و بررسی در این رابطه ثابت کرده فلورایدتراپی می‌تواند یک روش ایمن و موثر برای مبارزه با پوسیدگی دندان و پیشگیری از آن باشد.

فلورایدتراپی در دندانپزشکی کودکانهزینه فلورایدتراپی

در صورتی که بیمه‌کننده شما هزینه‌های درمان با فلوراید را پوشش می‌دهد، احتمالاً شما سعی می‌کنید یک بار این روش را امتحان کنید. اما اگر پوشش بیمه‌ای برای این روش درمانی وجود نداشته باشد، لازم است درباره استفاده از این روش درمانی با هزینه شخصی تصمیم‌گیری شود. این هزینه می‌تواند با توجه به محل زندگی شما متفاوت باشد. در صورتی که از فلورایدتراپی در هر بار تمیز کردن دندان‌ها استفاده شود، هزینه آن به کل هزینه درمان شما اضافه خواهد شد.
همیشه عامل هزینه می‌تواند یک عامل بازدارنده برای افرادی باشد که به دنبال استفاده از فلورایدتراپی هستند. به هر حال در صورتی که به دنبال استفاده از این روش هستید اما درباره هزینه آن نگران می‌باشید، در عمل می‌توانید از این روش فقط سالی یکبار استفاده کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

فلورایدتراپی در دندانپزشکی کودکان

فهرست مطالب